Przyciski z przekierowaniem

GTA 6 z oficjalną prezentacją już za dwa dni? Wszystko na to wskazuje. Wyciekł scenariusz i data premiery!Według najnowszych przecieków, już za dwa dni Rockstar Games ma pokazać po raz pierwszy Grand Theft Auto 6. Zwiastun, a raczej jego scenariusz, wypłynął już do sieci i do z dwóch, pokrywających się informacjami źródeł. Jak ma wyglądać prezentacja GTA 6 i kiedy jej wypatrywać? Sprawdź.

Mało jest gier wideo tak bardzo i długo wyczekiwanych, jak Grand Theft Auto 6. Wszak mowa o jednej z najmocniejszych marek gier i choć Rockstar Games słynie ostatnio z wyciągania pieniędzy od użytkowników, za pomocą niezbyt atrakcyjnych odświeżeń dotychczasowych gier, to już od dawna mówi się o kolejnej, pełnoprawnej odsłonie kultowej serii. Na jej oficjalne potwierdzenie musieliśmy jednak czekać aż do początku 2023 roku, gdy twórcy wreszcie oficjalnie ogłosili prace nad grą, nie dając jednak graczom nic więcej w kwestii informacji na temat nadchodzącej produkcji.

Przecieki na temat Grand Theft Auto 6

Znacznie więcej o GTA 6 dowiedzieliśmy się za sprawą licznych przecieków. Rockstar miało ogromnego pecha, gdyż najnowsza odsłona serii GTA padła ofiarą ataku hakerskiego oraz ujawnieniem informacji, będącym jednym z największych przecieków w historii branży gier. Grupa odpowiedzialna za to została już namierzona, a jej członek, który opublikował informacje w sieci, został schwytany.
GTA 6 ma być „niezapomnianym przeżyciem”. Nowe informacje


Niestety szkody już zostały poczynione, a my dowiedzieliśmy się m.in., kim będą bohaterowie nadchodzącej produkcji. Mają być nimi Jason i Lucia, a tym samym otrzymamy dwie postacie grywalne w GTA 6, w tym pierwszą w historii serii kobiecą protagonistkę. Poznaliśmy takę kilka informacji na temat fabuły, gameplayu oraz wyglądu gry, ale wciąż są to niepotwierdzone oficjalnie wieści. Tych natomiast Rockstar Games ma nam po raz pierwszy dostarczyć już w tym tygodniu.

Pierwszy zwiastun GTA 6 – 26 października 2023 roku?

Najnowsze doniesienia i przecieki związane z Grand Theft Auto 6 tym razem nie tyle dotyczą samej gry, co jej wyczekiwanej, oficjalnej zapowiedzi. Jak możemy dowiedzieć się z serwisu Reddit, ta ma natomiast nastąpić już za dwa dni, czyli konkretnie 26 października 2023 roku, czyli w najbliższy czwartek. Źródłem informacji są dwa odrębne profile, pierwszym z nich jest FollowTheDamnLeakCJ, a jego użytkownik twierdzi, że nowych wieści dostarczyła mu zona pracująca w Rockstar Games. Drugim natomiast jest użytkownik kryjący się pod nickiem calvins48, który ponoć osobiście dwukrotnie widział trailer przygotowany przez twórców.
Tak będą wyglądać główni bohaterowie w GTA 6. Zobacz modele postaci
Co ciekawe, oba profile zgadzają się odnośnie nie tylko daty prezentacji, ale i opisu pierwszego zwiastuna GTA 6. Ten natomiast ma być dynamiczny i pełen szybkich, często pozornie niepołączonych ujęć.

Scenariusz trailera nowej gry z serii GTA

Początek zwiastuna jest bez muzyki, słychać jedynie dźwięki natury, w tym świerszczy, a na ekranie w wodzie pojawia się aligator. Całość początkowo przypomina Red Dead Redemption, ale nagle nad aligatorem przelatuje samolot, a zwierzę chowa się pod wodą. W tym momencie rozbrzmiewa utwór „Thats’s All” zespołu Genesis, a na ekranie pojawia się „Rockstar Studios Presents”.
W kolejnym etapie mamy zobaczyć zmieniające się ujęcia nocnego Vice City, w tym sportowe samochody, kluby nocne i ochroniarza wyciągającego mężczyznę z jednego z nich. Po chwili wyrzucony klient wstaje, krzycząc do ochroniarza, a inny mężczyzna stara się go odciągnąć.
Następnie jest ujęcie mężczyzny leżącego przy basenie w hawajskiej koszuli i żony mówiącej do niego, że jest spocony. W tym momencie pojawią się wreszcie bohaterowie GTA 6, czyli Jason i Lucia leżąc obok siebie w kabriolecie, a w tle ktoś surfuje po oceanie. Potem następuje sekwencja scen:
 • Fani na stadionie futbolu amerykańskiego.
 • Lucia jadąca konno obok autostrady, a za nią leci helikopter policyjny.
 • Jason siedzący z papierosem w samochodzie ubrany w koszulkę na ramiączkach.
 • Dwójka bohaterów celująca do siebie w obskurnym hotelu, a następnie razem na rollercoasterze.
 • Mężczyzna przebrany w strój flaminga zostaje uderzony przez mężczyznę w kapeluszu.
 • Następnie sekwencje przyspieszają – w pierwszej radiowóz uderza w blokadę, a policjant wylatuje przez szybę.
 • Jason i Lucia wchodzą do nocnego klubu.
 • Jason na skuterze wodnym.
 • Chłopak z długimi włosami na deskorolce w skate parku.
 • Jason sprzedaje narkotyki.
 • Lucia krzyczy na kogoś i rozbija mu głowę o ogrodzenie.
 • Nastolatki nagrywają tańczącego kolegę.
 • Mężczyzna wyrzucony z poduszkowca.
 • Ktoś zarzuca wędkę.
 • Pieniądze spadające na tańczących w klubie ludzi.
 • Na finał pojawia się krótki dialog między Jasonem i Lucią:
  Jason: „This is crazy. What are you willing to lose?”
  Lucia: „We've been through enough.”
  Potem widzimy ujęcie plaży, łódka przepływa przed kamerą i pojawia się napis: „Grand Theft Auto VI”. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że podane powyżej informacje to przecieki, które jak dotąd nijak nie zostały oficjalnie potwierdzone. O ich prawdziwości jednak przyjdzie nam się przekonać już wkrótce, skoro wspominana data premiery pierwszego trailera GTA 6 ma odbyć się już za dwa dni. Miejmy też nadzieję, że przy okazji poznamy datę premiery!